Botoks - Toksyna botulinowa

Czyli wszystko co powinnaś wiedzieć o tym zabiegu

Botoks to oczyszczona toksyna botulinowa typu A. W medycynie estetycznej wykorzystywana jest do korekcji zmarszczek mimicznych. Działanie preparatu polega na czasowym blokowaniu przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego co powoduje rozluźnienie mięśni i redukcję zmarszczek. Zabieg toksyną botulinową jest profilaktyką starzenia się skóry, gdyż ogranicza zbyt ekspresyjną mimikę twarzy.

O zabiegu

Zabieg z toksyny botulinowej - Czy jest dla Ciebie? Przeczytaj poniżej!

Toksyna botulinowa stosowana w medycynie estetycznej jest produkowana w sterylnych warunkach w najwyższej klasy laboratoriach. Podczas zabiegu stosuje się minimalne ilości preparatu, dostosowane indywidualnie do pacjenta, rzędu kilkudziesięciu jednostek. Oznacza to, że zabieg jest bezpieczny dla pacjenta.

Zabieg polega na wstrzyknięciu ściśle określonych dawek toksyny botulinowej w zaplanowane punkty na skórze pacjenta. Ból związany z iniekcją jest zwykle niewielki, Pacjent czuje ukłucie i niewielkie szczypanie, zabieg jest praktycznie bezbolesny. Dla najwyższego komfortu można zastosować znieczulenie miejscowe na około 30min przed zabiegiem.

Toksyna botulinowa zaczyna działać po około 2-3dniach, pełny efekt widoczny jest po 10-14dniach. Efekt utrzymuje się około 6 miesięcy.

Każdy człowiek nosi w sobie piękno, nie
pozwólmy, aby zbladło z upływem czasu.

Jesteś zainteresowana/y ?

Sprawdź ceny zabiegów z toksyny botulinowej lub zapisz się na bezpłatną konsultacje!

Serdecznie zapraszam, dr. Zajączkowska

WASZE OPINIE