HIFU Liftera

Czyli wszystko co powinnaś wiedzieć o tym zabiegu

 Liftera Lifting to nieinwazyjny zabieg liftingująco-modelujący okolice twarzy, szyi i ciała. To pierwszy zabieg wykorzystujący oryginalną Technologię Dyfuzji Termicznej (TDTTM).

Dzięki tej technologii można efektywnie uzyskać różne rodzaje energii cieplnej w skórze, co znajduje skuteczne zastosowanie w zabiegach wzmacniających skórę, takich jak lifting twarzy, napięcie skóry, modelowanie i kształtowanie sylwetki.

O zabiegu

HIFU Liftera - Czym jest? Do czego służy?

W przeciwieństwie do konwencjonalnych technik liftingujących, Liftera Lifting jest znacznie mniej inwazyjny dla pacjenta. Zabieg urządzeniem Liftera przynosi natychmiastowe efekty tuż po jego wykonaniu, finalne rezultaty widoczne są w ciągu 3 miesięcy od wykonania zabiegu.

Na czym polega lifting skóry twarzy?

Najważniejszym celem działania technologii HIFU jest warstwa skóry i warstwa SMAS.

SMAS to układ powięziowo-mięśniowy utrzymujący twarz i szyję we właściwej pozycji. Jego rozluźnienie powoduje opadanie wszystkich elementów miękkich twarzy. Chirurg plastyk może ten układ unieść poprzez jego przecięcie, podpreparowanie i podszycie wyżej, albo poprzez tzw. plikację, czyli zmarszczenie i podwieszenie do struktur położonych wyżej. Urządzenie HIFU Liftera pozwala na nieinwazyjne zadziałanie na SMAS. Struktury poddane są działaniu energii cieplnej przy wykorzystaniu dwóch efektów: techniki mikroogniskowania i dyfuzji, aby równomiernie dostarczyć efekt termiczny do wszystkich warstw skóry. Silny efekt termiczny powoduje kontrakcję kolagenu i neokolagenogenezę w skórze. Podczas zabiegu liftingowania skóry twarzy, szyi, dekoltu lekarz działa na różnych głębokościach w zależności od budowy pacjenta, używając w tym celu głowic liniowych lub tzw.pena, które działają na głębokości 4,5mm, 3mm oraz 1,5mm. Bezpośrednio po zabiegu widzimy już około 10% efektu końcowego, na ostateczny efekt czekamy 2-3miesiące. Po zabiegu przez około 7 dni może na skórze występować wrażenie delikatnego „obicia”, jest to normalny efekt pozabiegowy, który mija w przeciągu kilku dni.

Na czym polega ujędrnianie i konturowanie ciała?

Technologia TDTTM (Thermal Diffusion Treatment) służy do efektywnego skupiania

dyfuzji energii cieplnej na różnych głębokościach (3mm, 4,5mm, 7mm, 10mm) tłuszczowej tkanki podskórnej. Tkanka tłuszczowa, jest degradowana i redukowana pod wpływem energii termalnej oraz absorbowana przez dużą ilość makrofagów.

Urządzenie HIFU Liftera doskonale sprawdza się w okolicy wiotkiej skóry na brzuchu, zwłaszcza po ciąży, w okolicy kolan, ramion. Po zabiegu widoczne jest 10% efektu, ostateczne efekty widoczne są po około 2-3miesiącach. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się wrażenie „obicia” skóry poddanej zabiegowi, czasem pojawiają się drobne siniaczki.

Każdy człowiek nosi w sobie piękno, nie
pozwólmy, aby zbladło z upływem czasu.

Jesteś zainteresowana/y ?

Sprawdź ceny zabiegów z toksyny botulinowej lub zapisz się na bezpłatną konsultacje!

Serdecznie zapraszam, dr. Zajączkowska

WASZE OPINIE