Biostymulatory

Czyli wszystko co powinnaś wiedzieć o tym zabiegu

Aby ułatwić zrozumienie aspektów stymulacji skóry właściwej wyobraźmy ją sobie jako ciasto z galaretką (macierz zewnątrzkomórkowa) w której zanurzone są borówki (fibroblasty). Nasze borówki to fibroblasty, to one w głównej mierze odpowiadają za produkcje kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego. Macierz międzykomórkowa to galaretka która stanowi dla nich środowisko do życia, to tu znajdują się kolagen, elastyna, kwas hialuronowy.

O zabiegu

Biostymulatory - Czym są? Do czego służą?

Zobacz jakich w naszej klinice używamy biostymulatorów, do czego, przeczytaj o wskazaniach oraz przeciwskazaniach do zabiegu. Jeśli będziesz mieć jakieś pytania zadzwoń do nas lub umów się na bezpłatną konsultacje podczas której dobierzemy zabieg odpowiadający Twoim problemom i skórze!

Rodzaje biostymulatorów:

Biostymulatory tkankowe

To substancje, które będą pobudzać fibroblasty (nasze borówki), do większej produkcji kolagenu.

Biorewitalizatory

To produkty do poprawy funkcjonowania macierzy międzykomórkowej (galaretki), do takich produktów będzie należeć nieusieciowany kwas hialuronowy, który poprawiając nawilżenie skóry zrewitalizuje ją, pośrednio wpływając na fibroblasty.

Redermalizacja

Produkty do tego typu zabiegów to do tej pory jedyny na rynku produkt łączący w sobie kwas hialuronowy i kwas bursztynowy. Tego typu produkt zastymuluje nam macierz międzykomórkową i fibroblasty. Całe ciasto.

W praktyce klinicznej, wy jako Pacjenci nie zauważycie znaczącej różnicy czy wykonacie zabieg jednym czy drugim preparatem.

Stymulatory - Objętościowe i Tkankowe

Niezbędne informacje o podziale biostymulatorów

Większe znaczenie z praktycznego punktu widzenia ma podział na biostymulatory tkankowe (wpływające na poprawę jakości skóry) oraz biostymulatory objętościowe (wpływające na kształt oraz jakość skóry).

“Stare” biostymulatory to praeparaty wykazujące zdolności do unoszenia tkanek poprzez ich stymulację, należy do nich kwas L-polimlekowego (Sculptra), polikaprolakton (Ellanse), hydroksyapatyt wapnia (Radiesse). Produkty te mają działanie wypełniające podobne do usieciowanego kwasu hialuronowego. Działanie biostymulatorów tkankowych można porównać do efektów bliższych mezoterapii nieusieciowanym kwasem hialuronowym.

Róznice w działaniu

Jak działają stymulatory objętościowe a jak tkankowe?

Powodują wytwarzanie kolagenu poprzez kontrolowaną odpowiedź zapalną.

Stopień wyindukowanej odpowiedzi zapalnej różni się w zależności od właściwości preparatu, sposobu i ilości oraz miejsca podania.

Oferowane preparaty

Który wybrać?

To lekarz wykonujący zabieg dobierze konkretny produkt do potrzeb skóry i oczekiwań pacjenta. Najważniejsze w medycynie estetycznej to podkreślać naturalne piękno skóry i przeciwdziałać oznakom starzenia.

Podczas konsultacji stworzymy indywidualny plan zabiegowy, pozwalający na spersonalizowane wykorzystanie dobrodziejstw medycyny estetycznej w zależności od potrzeb skóry Pacjentów.

Kwas L-polimlekowy

Kwas L-polimlekowy (Sculptra) to biostymulator, który działa przez stymulacje odpowiedzi zapalnej, zabieg tym preparatem można wykonywać u Pacjentów, którzy nie posiadają ognisk zapalnych oraz aktywnych chorób autoimmunologicznych. Proces regeneracji skóry oparty jest o stymulację fibroblastów i neokolagenezę. Przywraca skórze podparcie strukturalne utracone w wyniku procesu starzenia. W ten sposób zdecydowanie zmniejsza się jej wiotkość i sprawia, że jest bardziej wypełniona i gładka. Produkt podaje się w celu zwiększenia objętości zapadniętych tkanek twarzy, szczególnie do korekcji wgłębień, takich jak: załamania w skórze, zmarszczki, bruzdy, blizny a także w przypadku widocznych oznak starzenia się skóry.

Polikaprolakton

Polikaprolakton (Ellanse) należy traktować jako alternatywę dla kwasu l-polimlekowego. Podobnie jak on jest stymulatorem, a nie typowym wypełniaczem, czyli uzupełnienie tkanki następuje wskutek stymulacji komórek, a nie wprowadzenia „implantu”.

Polikaprolakton to substancja obecna również w niciach liftingujących APTOS.

Polinukleotydy

Polinukleotydy zawarte między innymi preparatach NUCLEOFILL, JUVENUS  wykazują szerokie działanie liftingujące przez stymulację receptorów CD39 i CD40. Poprawiają nawilżenie skóry, poprzez efekt tzw. gąbki elektrostatycznej, gdzie grupy fosforanowe trwale wiążą wodę w przestrzeni międzykomórkowej. To zabieg mezoterapii wpływającej na poprawę napięcia i nawilżenie skóry.

Każdy człowiek nosi w sobie piękno, nie
pozwólmy, aby zbladło z upływem czasu.

Jesteś zainteresowana/y ?

WASZE OPINIE