Laser frakcyjny CO2

Czyli wszystko co powinnaś wiedzieć o tym zabiegu

Laser Frakcyjny ablacyjny CO2 jest od lat stosowanym urządzeniem w medycynie estetycznej, to tzw. złoty standard zabiegów odmładzających skórę twarzy, redukcji blizn potrądzikowych oraz usuwania zmian skórnych.

O zabiegu

Laser frakcyjny CO2 - Czym jest? Do czego służy?

Parametry lasera frakcyjnego CO2 pozwalają na głębszą penetrację skóry oraz skrócony okres gojenia. Laser może być stosowany w trybie chirurgicznym do usuwania zmian skórnych takich jak brodawki łojotokowe i wirusowe, włókniaki, kurzajki, kępki żółte, mięczaki. Praca w trybie frakcyjnym wykorzystywana jest do zabiegów medycyny estetycznej.

 Posiada zaawansowane źródło laserowe, oferując niezwykłą precyzję zabiegową, dzięki średnicy plamki 80um oraz trybowi UltraPulse o wysokiej mocy szczytowej. Wyposażony jest w szybki skaner, oferujący największe pole zabiegowe, dostępne na rynku, dla maksymalnego skrócenia czasu zabiegu.

Na czym polega zabieg resurfacingu, redukcji blizn?

Zabiegi resurfacingu laserowego stosowane są do trwałej i całkowitej regeneracji skóry oraz intensywnej stymulacji syntezy nowego kolagenu. Mogą być stosowane na całej twarzy, okolicach oczu wraz z powiekami, szyi, dekolcie i dłoniach. Zabieg laserem CO2 prowadzi do kontrolowanego uszkodzenia skóry, powstające podczas zabiegu mikrouszkodzenia wymuszają w skórze mechanizmy regeneracyjne prowadząc do odmłodzenia, poprawy napięcia, rozjaśnienia przebarwień, spłycenia zmarszczek, redukcji blizn potrądzikowych oraz chirurgicznych. Światło lasera frakcyjnego CO2 wnika w głąb skóry i jest pochłaniane przez zawartą w komórkach wodę dochodzi do błyskawicznego podgrzania wody w tkance, a potem jej odparowania, czyli ablacji. Równocześnie pobudzane są procesy naprawcze, które powodują tworzenie się nowego kolagenu. Najważniejsze jest to, że laser frakcyjny nie uszkadza całej powierzchni skóry, ale ją dziurkuje, tworząc mikrokolumny uszkodzeń, które są otoczone zdrową, nienaruszoną tkanką. To przyśpiesza proces regeneracji uszkodzonych fragmentów skóry i zwiększa bezpieczeństwo zabiegów. Laser CO2 w porównaniu do innych laserów ablacyjnych działa głęboko, dochodząc do skóry właściwej, co pozwala na osiągnięcie spektakularnych efektów nie tylko odparowując wierzchnią warstwę skóry ale zagęszczając ją w głębszych warstwach.

Jak wygląda zabieg?

Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu laserem CO2 zostanie wykonana dokumentacja fotograficzna, następnie na obszar poddawany zabiegowi aplikowany jest krem znieczulający na około 30-40min. Sam zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut w zależności od obszaru i wskazania do leczenia.

Jak wygląda skóra po zabiegu?

 Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, lekko obrzęknięta, mocno rozgrzana. Zaleca się stosowanie chłodnych okładów oraz nawilżanie skóry zaleconymi przez lekarza preparatami. Przez pierwsze 2-3 dni skóra jest delikatnie obrzęknięta i zaczerwieniona, następnie od około 4 dnia dochodzi do jej złuszczania.

W zależności od stopnia stanu skóry, wieku pacjenta, głębokości zmarszczek, porów i blizn potrądzikowych liczba koniecznych zabiegów może wahać się od 1 do 6. Przy nieznacznych zmarszczkach i zwiotczeniu skóry satysfakcjonujące efekty uzyskujemy już po jednym zabiegu. Natomiast głębokie zmarszczki, bruzdy i blizny wymagają nawet 4 – 6 powtórzeń w odstępach 4-6 tygodniowych. Po zabiegach laserowych dochodzi do remodelingu skóry jeszcze przez 6 miesięcy po zabiegu, co widać w postaci poprawy jej napięcia, jędrności.

Każdy człowiek nosi w sobie piękno, nie
pozwólmy, aby zbladło z upływem czasu.

Jesteś zainteresowana/y ?

Sprawdź ceny zabiegów z toksyny botulinowej lub zapisz się na bezpłatną konsultacje!

Serdecznie zapraszam, dr. Zajączkowska

WASZE OPINIE